Tworzenie gier komputerowych

Tworzenie gier komputerowych

Kurs Tworzenie gier komputerowych to propozycja dla młodzieży w wieku powyżej 13 roku życia, chociaż nie wykluczamy udziału młodszych dzieci. Kurs tworzenia gier komputerowych to propozycja dla młodych ludzi chcących nauczyć się tworzenia wysokiej jakości gier komputerowych w popularnym na całym świecie silniku gier komputerowych Unity.

Większość zajęć podzielonych jest na dwie części. W części dotyczącej języka C# uczestnicy poznają m.in.:
 • zmienne
 • instrukcje IF…WHILE
 • pętle
 • tablice
 • instrukcje SWITCH
 • funkcje
 • elementy programowania obiektowego
W części dotyczącej tworzenia gier komputerowych uczestnicy stworzą grę 2D oraz grę 3D około 5 miesięcy. Tworząc gry w popularnym środowisku Unity uczestnicy poznają:
 • dodawanie i edycję obiektów na cenie
 • import assetów
 • tworzenie skryptów C#
 • obsługę kolizji
 • spawnowanie obiektów
 • dodawanie animacji
 • dodawanie efektów dźwiękowych
 • obsługę elementów user interface
 • postprocessing
 • elementy level designu

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej, każdy uczestnik ma do dyspozycji stanowisko komputerowe, na którym samodzielnie bazując na instrukcjach ze strony prowadzącego poznaje proces tworzenia gier komputerowych.

Po każdych zajęciach uczestnicy otrzymują materiały, w których opisane są omawiane treści aby w celu utrwalenia odtworzyli przerabiane treści w domu.

Aby wziąć udział w zajęciach nie jest potrzebne posiadanie specjalistycznej wiedzy. Nie wymagamy również umiejętności programowania czy grafiki. Oczekujemy przede wszystkim gotowości do nauki i zaangażowania. Uczymy rzeczy niełatwych, ale podajemy wiedzę w sposób przystępny i zrozumiały, powtarzając i utrwalając trudniejsze części materiału odpowiednią ilość razy.

Kurs tworzenia gier komputerowych oparty jest o język C#. Język C# to bardzo popularny na całym świecie język programowania stworzony przez firmę Microsoft pozwalający na tworzenie m.in.:

 • aplikacji Windows
 • aplikacji internetowych
 • aplikacji mobilnych na różne platformy (Xamarin)
 • gier komputerowych (Unity3D)
 • rozwiązań chmurowych (Azure)